Oteller

Otel Ara

Otel Adı
Kelime Arama
Şehir
Bölge
Tesis Sınıfı
Pansiyon
Fiyat
Deniz kıyısında
Şehir Merkezinde
 

Fırsat Otelleri

Anket
Tatil için hangi destinasyonları tercih ediyorsunuz?
Alanya
3686 oy
  41%
Side
1084 oy
  12%
Kemer
953 oy
  10%
Belek
373 oy
  4%
Bodrum
1065 oy
  12%
Kuşadası
855 oy
  9%
Diğer
804 oy
  9%
         

Diğer Anketler
Hangi dönemde tatile çıkmayı tercih ediyorsunuz ? (30.03.2007)

2014 Erken Rezervasyon Otelleri Yakında Açıklanmaya Başlayacak.

2014 Erken Rezervasyon Otelleri Çok Yakında...Erken Rezervasyon 2014 için Fiyatlarımız çok yakında açıklanmaya başlayacaktır.UygunOtel.com yine sizler için en ucuz tatil imkanlarını sunmaya devam edecek.Erken Rezervasyon Fırsatlarımız için lütfen bizi takip ediniz.

"AVRUPA’YA VİZESİZ SEYAHAT OLASILIĞI GERÇEKLEŞİRSE OUTGOİNG PAZARI COŞAR"

Yurtdışı turlarında en büyük talebin Avrupa ülkelerine yönelik programlara olduğunu belirten acenta yöneticileri, AB üyesi ülkelerin uyguladıkları vizenin kalkması halinde pazarın katlanarak büyüyeceğini belirtiyorlar.

 


 
 

Geçen hafta Antalya’da Akdeniz Üniversitesi’nin düzenlediği 'Vizesiz Avrupa ve  Avrupa'da Kazanılmış Haklarımız'' konulu sempozyumda vize ile ilgili olarak yapılan değerlendirmeler, yurtdışına tur düzenleyen (Outgoingci) acentaları heyecanlandırdı.
Outgoingci acentalar Avrupa’ya vizesiz seyahat olasılığının gerçekleşmesi halinde pazarın katlanarak büyüyeceğini söylüyorlar.

Sempozyumda konuşan çeşitli fakültelerin hukuk profesörleri, konuyla ilgili uzmanlar ve Avrupa’dan çeşitli kuruluşların temsilcileri, Avrupa ülkelerinin Türklere uyguladığı vizenin haksız olduğuna ilişkin çeşitli kararlar olduğuna dikkat çekerek, son olarak 20 Eylül 2007 tarihinde Avrupa Toplulukları Adalet Divanı'nın (ATAD) verdiği kararın bu yönde önemli gelişmeler sağlayacağını belirttiler.

Turistik amaçlı seyahatlerde vize kuyruğu bitiyor mu?
Konuyla ilgili olarak Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ticaret Hukuku Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Hamdi Pınar, ATAD kararının Türklere uygulanan vize konusunda  yeni ufuklar açıldığını belirterek, ''Bu işin  mağdurlarının uyanma zamanı geldi. İş adamlarının, sanatçıların,  sporcuların, turizm amaçlı seyahat etmek isteyenlerin artık vize kuyruğu  bitiyor'' dedi.

Vize, seyahat özgürlüğüne aykırı
Akdeniz Üniversitesi’nin Hamburg Üniversitesi işbirliğiyle düzenlediği sempozyumda yapılan konuşmalarda, AB üyesi ülkelerin Türkiye’ye uyguladığı vizenin yanlış olduğuna işaret ederek, bunun uluslararası ilişkiler ile Türkiye-AB Ortaklık Anlaşması’na ek olarak seyahat özgürlüğüne de aykırı olduğunu söyledi.
Bu konuda bir sunum yapan Yrd.  Doç. Dr. Hamdi Pınar, 1963 yılında imzalanan Türkiye ile topluluk arasındaki Ortaklık Antlaşması'yla başlayan ilişkinin, ATAD'ın her kararıyla yeni bir boyut kazandığını söyledi.

Vizesiz Almanya

Alman hukuku açısından da konuyu incelediğini dile getiren Pınar, hizmetin serbest dolaşımı kapsamında Türk vatandaşı iş adamlarının, icracı sanatçıların, bilim adamlarının ve sporcuların iki aya kadar kalmaları durumunda bu ülkenin vize talep edemeyeceğini söyledi. Pınar, sadece hizmeti bu ülkeye sağlayan teşebbüslerin değil, bu teşebbüslerin çalışanlarının da serbest dolaşım kapsamında olacağını kaydetti.

Turizm, tedavi, öğrenim veya iş gezileri amacıyla Almanya'ya giden kişilerden de vize istenmemesi gerektiğini dile getiren Pınar, bu  kişilerin hizmet edinimi süresi boyunca oturma müsaadesi hakkına da  sahip olduklarını ifade etti.
Pınar, ''Artık, turizm amaçlı seyahat etmek isteyenlerin vize kuyruğu bitiyor'' dedi.

Outgoingciler umutlandı

Konuyla ilgili değerlendirmeleri basından izlediklerini belirten yurtdışına tur yapan seyahat acentalarının yöneticileri, yurtdışı seyahatlerin büyük bölümünü Avrupa ülkelerinin oluşturduğuna işaret ederek, bu ülkelerin uyguladıkları vizenin kalkması halinde başta Paris, Londra, Roma gibi kentler olmak üzere bütün Avrupa ülkelerine müşteri talebinin katlanacağını söylediler.

Outgoing pazarının şu anda yılın bayramlar, sömestr tatili ile yılbaşı gibi belirli dönemler ile kısıtlı olduğunu dile getiren acenta yöneticileri, buna bir de vizenin eklenmesi ile pazar hacminin çok dar olduğunu ifade ettiler.
Avrupa ülkelerinin uyguladığı vizenin kaldırılması halinde pazarın katlanarak büyüyeceğini belirten acenta yöneticileri, bu konuda başta Dışişleri Bakanlığı olmak üzere ticaret odalarının ilgili ülkeler nezdinde sürekli çalışmalar yapması gerektiğini vurguladılar.

 Acenta Başvuru  

Acente Girişi

 E-mail
 Parola

Parolamı unuttum

 

E-Bülten

EkleÇıkar

Haberler

BEŞ YILDIZLI OTEL TALEBİ AZALIYOR
Beş yıldızlı oteller ya da klasik büyük tesisler yerine küçük ölçekli butik oteller giderek artan bir oranda tercih edildiği belirtiliyor. CloudArena nın bulut tabanlı otel, acente yönetim ve online pazarlama platformu HotelRunner üzerinden yapılan rezenasyon bilgilerine göre, özellikle doğanın bozulmamış olduğu bölgelerdeki bungalovlar tercih ediliyor. HotelRunner'ın verilerine göre yurt içinde yapılan rezervasyonların yüzde 67 kadarında büyük ölçekli otelleri tercih edilmiyor. Bu rezervasyonların yüzde 19 kadarını ise bungalovlarda konaklamak isteyenlerin oluşturduğu gözleniyor. Tatilcilerin ağaç evde konaklamak için seçtiği bölgeler arasında Fethiye'de Faralya, Antalya'da Olimpos, Adrasan. Çıralı. Kumluca ve Tekirova, Şile, Ağva, Erdek, Kaş, Assos ve Trabzon'da Uzungöl yer alıyor. Doğayla uyumlu olan bungalov tarzı konaklamayı ağırlıklı olarak 35 yaş altındakiler tercih ediyor. HotelRunner ın verilerine göre. bungalovlarda konaklamayı tercih edenlerin yüzde 84'ünü 35 yaşın altındaki gençler oluşturuyor. Gençler, bu tesislerde gündüzleri çeşitli aktiviteleri birlikte yapma imkanı bulabiliyor. Kahvaltı ve yemeklerde beraber oluyor ve geceleri de açık havada düzenlenen partilerde eğlenebiliyorlar. Aynı zamanda daha hesaplı konaklama imkanı da sunan bungalovlarda geceliği 85 TL ile 215 TL arasında konaklamak mümkün oluyor. Bu tarz tesisleri seçen tatilciler yürüyüş, plaj voleybolu ya da kano gibi su sporları imkanlarını da kullanıyor. HotelRunner'ın yaratıcısı CloudArena Kurucu Ortağı Arden Agopyan, bungalovların giderek artan bir oranda tercih edilmesini şöyle özetliyor: "Şehrin stresinden uzaklaşmak isteyen, doğayla iç içe bulunmak ve yeni yerler keşfetmek isteyen özellikle maceracı gençler daha az bilinen yerlerdeki bungalov ve ağaç evleri tercih ediyor. Bungalov ve ağaç evler aynı zamanda ekonomik bir tercih olmakla birlikte dünyanın her yerinden gelen gençlerin buluşma noktası oluyor."

WWW.UYGUNOTEL.COM Facebook Grubumuz açılmıştır
http://www.facebook.com/group.php?gid=21454654051

THY UÇAKLARDA KURAN DİNLETECEK
Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yarıyıl tatilinde öğrencileri Umre'ye götürmesi ve camilerde imam rehberlerin ardından THY de yurtdışı uçak seferlerinde yolculara Kuran-ı Kerim dinletecek. Türk Hava Yolları (THY), yurtdışı uçuşlarında yolculara Kur'an-ı Kerim dinletecek. Dış hat uçuşlarında Türkçe mealinin de dinletildiği Kur'an-ı Kerim'in yakın zamanda 4 dilde dinletileceği öğrenildi. Uygulamaya ilk aşamada THY'nin 30 uçağında geçilecek. THY yönetimi, bunun yolculardan gelen talep üzerine yapılacağını söyledi. Edinilen bilgiye göre THY yurtdışı uçak seferlerinde Kuran-ı Kerim dinletme uygulamasını Boeing 777-300 ER, A 330 ve B 737-900 ER gibi uçaklarda bulunan özel eğlence sistemine yerleştirecek. Sesli kuran-ı kerim, uçaklarda radyo kanalları, oyun kanalları ve sesli kitap kanalı bulunduğu bölüme Kur'an-ı Kerim sûrelerini eklenmesi ile gerçekleştirildiği ve bu konuda Diyanet İşleri Başkanlığı ile işbirliği yapıldığı belirtiliyor. THY yöneticileri, Kuran-ı Kerim surelerinin 5 hafız tarafından okunduğunu, çalışmaya iki ay önce başlandığını belirterek, uygulamaya yakın zamanda görüntülü hizmetin de ekleneceğini söyledi.

Ramazan Ayı Kampanya Fiyatlarımız
2012 Ramazan Ayı için çok özel kampanyalarımız devreye girmiştir.En Uygun fiyat garantisi ile çok çok özel fiyatlarımızı görmek için sitemizden Rosarium Hotel,Berkay Hotel,Intersport Hotel,Baccara Hotel Didim,Ares Hotel Alanya,Mahmutlar Suit Hotel Alanya,Holiday World Hotel Alanya otellerimizi ve fiyatlarını lütfen inceleyiniz.En Ucuz Tatil Fırsatları her zaman olduğu gibi yine UygunOtel.com 'da ...

Ucuz Tatil Fırsatları
En ucuz tatil otelleri ve ucuz tatil fırsatlarını sitemizde bulabilirsiniz.

2014 Erken Rezervasyon Otelleri Yakında Açıklanmaya Başlayacak.
2014 Erken Rezervasyon Otelleri Çok Yakında...Erken Rezervasyon 2014 için Fiyatlarımız çok yakında açıklanmaya başlayacaktır.UygunOtel.com yine sizler için en ucuz tatil imkanlarını sunmaya devam edecek.Erken Rezervasyon Fırsatlarımız için lütfen bizi takip ediniz.

[ Anasayfa ]    [ Sorumluluk ]    [ Fiyat Politikası ]    [ Gizlilik İlkeleri ]   

Uygunotel.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları Marche Tours'a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından Uygunotel.com sorumlu tutulmaz.Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir. Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri arttırdıkları ya da azalttıkları yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir. Uygunotel.com’daki otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. Uygunotel.com/-Marche Tours bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz.
© 2013 Marche Tours

                                       TELEFONLAR : 0.312.425 45 35 - 418 48 49 - FAX : 0.312.418 73 74 - GSM : 0.533.657 80 64

 copyright © marchetours.com 2019

designed by mescomedia